FITAUTO

AutoServis - PneuServis

Podmolova 111/21
Ostrava - Přívoz
tel: 608 765 436

AKCE

Půjčovna
osobních vozů
+
dodávek! Kontaktujte nás!

AUTOSERVIS - OPRAVY AUTOMOBILŮ

AKCE

Přezujeme
vaše auto
již od
440 Kč!

PNEUSERVIS - PRODEJ PNEU

VÝMĚNA OLEJŮ PŘEVODOVEK

Výměna oleje v automatických a DSG převodovkách

Naší nabídku služeb jsme pro vás rozšířili o možnost nechat si u nás vyměnit olej ve vaší automatické převodovce.

 

V současnosti se ve stále více vozech setkáváme s automatickými převodovkami. Tyto převodovky obsahují poměrně složité a přesné mechanismy, které vyžadují ke své bezchybné práci striktní dodržování výrobcem předepsaných servisních intervalů, což je především pravidelná výměna ATF olejů (Automatic transmission fluid).

Doživotní náplň převodovky je pouhý MÝTUS!
Výměnou olejové náplně převodovky v pravidelných intervalech výrazně prodloužíme její životnost a zároveň zaručíme její správnou funkci, tedy zachováme požadovaný komfort při řazení a jízdě.  

 

Pravidelná výměna ATF oleje
Servisní intervaly automatických převodovek jsou v porovnání s konvenčními manuálními převodovkami výrazně kratší. Jejich zanedbání se zpočátku projevuje zhoršením vlastností převodovky (cukání při řazení, pomalejší řazení, cukání při jízdě apod.). Pokud se tyto indicie ignorují, dochází v průběhu relativně krátké doby k silnému opotřebení převodovky a její závažné poruše. Této nemilé situaci lze jednoduše předcházet pravidelnou výměnou ATF oleje.

 

Olejový systém automatických převodovek je výrazně komplikovanější
Na rozdíl od manuálních převodovek, kde má olej funkci pouze mazací (dochází k mazání ozubených kol rozstřikem oleje z olejové vany), olej v automatických převodovkách plní navíc i funkci ovládací (řazení probíhá pomocí přepouštění tlakového oleje). Z toho logicky vyplývá, že olejový systém automatických převodovek je výrazně komplikovanější a obsahuje více součástí (olejový chladič, olejové čerpadlo, olejový filtr, mechatronický ventilový blok, tlakové olejové vedení). Pro dokonalou výměnu oleje nestačí pouze olej vypustit jedním šroubem jako u manuálních převodovek - olej se musí vyměnit kompletně v celém systému.

 

Odstranění nečistot a starého oleje s plničkou ATF olejů
Pokud chceme výměnu provádět na profesionální úrovni, potřebujeme k tomu plničku ATF olejů. Tu jednoduše zapojíme do olejového okruhu automatické převodovky pomocí patřičných redukcí pro daný typ vozu. Tímto přístrojem jsme navíc schopni provádět i chemické čištění systému. Tím je myšleno vstříknutí chemického detergentu (látka, která dokáže rozpouštět usazené kaly a nečistoty) do starého oleje a následný několikaminutový proplach systému. Tím docílíme odstranění takřka všech usazených kalů a zbytků degradovaného oleje, který by mohl kontaminovat nový olej. Po proplachu dále přistoupíme k odsátí starého oleje, výměně olejového filtru a plnění oleje nového. Na kontrolních trubicích přístroje přitom názorně vidíme porovnání barvy nového a vypouštěného oleje (který je mnohdy v očividně velmi špatném stavu).

 

Pro plnění automatických převodovek používáme špičkové, francouzské oleje MOTUL, pro výplachy a aditiva používáme produkty firmy BG Products http://www.bg-care.cz/.

Pro zjištění servisního intervalu Vaší automatické převodovky použijte tento odkaz www.motul.com/cz/cs/products/recommendation. Vyberte typ vozu, značku vozu, model, motorizaci a objeví se Vám typ oleje který je nutno použít + servisní interval.

Pro nacenění výměny oleje ve Vaší automatické převodovce nás kontaktujte.

NÁMI POUŽÍVANÁ TECHNOLOGIE:

Automatická plnička oleje automatických převodovek ATF 2 PROFI 

  • Plně automatický režim řízení výměny oleje mikroprocesorem
    • Funkce proplachu převodovky
    • Umožňuje výměnu oleje v systému posilovače řízení

Profesionální plnička oleje automatických převodovek, kde na celý proces výměny oleje dohlíží mikroprocesor. Tato plnička je nenahraditelným pomocníkem při údržbě každé moderní automatické/DSG převodovky, jelikož vestavěné tlakové čerpadlo dokáže odsát a zpětně napustit veškerý olej v převodovce.

Navíc před samotnou výměnou oleje dochází k důkladnému proplachu převodovky detergentem, který rozpustí i ty nejodolnější usazeniny a kaly, které následně i se starým olejem odtečou ven z převodovky. Díky této proceduře dochází k prodloužení životnosti celé převodovky + zlepšení funkce převodovky, kdy například díky přicpaným přepouštěcím kanálkům uvnitř mechatroniky v převodovce neprobíhá řazení plynule a hladce.

Naše zařízení pro výměnu oleje

Otevírací doba

  • Pondělí - Pátek: 8:00-15:30
  • Polední pauza: 11:30-12:30
  • Sobota, Neděle: Zavřeno
  • Státní svátky: Zavřeno
Rychlý dotaz

Tel: 777 00 00 48

E-mail: info@fitauto.cz

facebook fitauto
Copyright © 2023 Autoservis FitAuto | Realizace λcomp